English Deutsch Français


AktualnościSpotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską - 25 kwiecień 2024

Kiermasz Wielkanocny - marzec 2024

Tadeusz Lutak ps. "PANCERZ" - opowieści wojenne - marzec 2024

Ferie w bibliotece - styczeń-luty 2024

„Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu” - styczeń 2024Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską - 25 kwiecień 2024

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

W ramach działalności Dotacyjnego Programu Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki - mieliśmy już niejednokrotnie przyjemność spotkania z ludźmi pióra, tym razem w dniu 25 kwietnia br. spotkaliśmy się, w Strzyżowskiej Bibliotece, ze znakomitą pisarką AŁBENĄ GRABOWSKĄ.

Spotkanie profesjonalnie prowadziła Marzena Midura Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki. Witając serdecznie pisarkę krótko przybliżyła jej osobę. Z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych ze specjalnością neurologii i epileptologii. Nadal pracuje jako lekarz. Jest córką Polaka i Bułgarki. Imię Ałbena oznacza kwiat jabłoni. Pisze książki dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

W dalszym ciągu spotkania pisarka pięknie mówiła o sobie, swojej pracy, o swoich planach. Marzeniem było zostać aktorką, ale jak sama wyznała „serce wybrało inną drogę”. Zrealizowała plan „B” – medycynę. Oprócz dobrych książek kocha muzykę, teatr i film. Myśląc o swoich dzieciach napisała pierwszą książkę „TAM GDZIE URODZIŁ SIĘ ORFEUSZ” , by przybliżyć im swoją Bułgarię. Saga „STULECIE WINNYCH” to powieść wielopokoleniowa, której zawdzięcza swój sukces. Wyróżnieniem jest jej ekranizacja, gdzie była konsultantką a także zagrała kilka epizodów.

„UCZNIOWIE HIPOKRATESA” – to bardzo ciekawa saga o środowisku lekarskim - na przestrzeni lat. „ALICJA W KRAINIE CZASÓW” – tę książkę poświęciła sobie. Jak stwierdziła, w swoich książkach porusza sprawy dotyczące kobiet. Preferuje silne kobiety. Druga książka o Bułgarii to „KOŚCI PROROKA”, wątek historyczno – kryminalny.

Swoją miłość do muzyki ujawniła pisząc libretto do musicalu o Koperniku, na podstawie jego biografii oraz „PORA JEZIORA” opartego na mazurskich legendach. W planie ma jeszcze libretto do musicalu o Annie Jantar.

Marzenia – aby jej książki były tłumaczone na wiele języków. Czego z całego serca życzymy.

To spotkanie a Ałbeną Grabowską pozostanie na długo w naszej pamięci, tak jak treść jej książek.

Na zakończenie spotkania Marta Utnicka Dyrektorka Biblioteki podziękowała pisarce za przybycie
i wspaniałe wspomnienia, wręczając upominek. Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć słowa mądrego człowieka że „czytając książki żyje się podwójnie” – co wspaniale potwierdzają książki Ałbeny Grabowskiej.
Irena Wojciechowska
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie

Do góry


Kiermasz Wielkanocny - marzec 2024

Kiermasz Wielkanocny

Piękno tradycji podczas Kiermaszu Wielkanocnego
w StrzyżowieKolorowe stroiki, szydełkowe serwety, mnóstwo kolorowych pisanek wielkanocnych, wykonanych tradycyjnymi technikami
i nie tylko – to wszystko i wiele innych świątecznych wspaniałości można było zakupić w niedzielę 17 marca na Kiermaszu Wielkanocnym, połączonym z konkursem na najsmaczniejszy makowiec. Kiermasz po raz drugi zorganizowano dzięki uprzejmości dyrektora Adama Witka
w gościnnych progach hali Zespołu Szkół Technicznych
w Strzyżowie. Celem wydarzenia było podtrzymywanie tradycji Wielkanocnych Ziemi Strzyżowskiej, a także integracja mieszkańców, aktywizacja społeczności wiejskiej oraz przekazanie tradycji młodym pokoleniom.


Wyroby lokalne i misterne rękodzieło prezentowało tego dnia 55 wystawców, a wśród nich producenci wyrobów oznaczonych Znakiem Produktu Lokalnego „Wykonano w Strzyżowie”: Iwona Bosek, Ewa Tarańska, Anna Grabiec, Tomasz Gwiszcz oraz Małgorzata Zimny. Ze swoimi wyrobami świątecznymi prezentowały się także na stoiskach gminne i powiatowe jednostki: Centrum Integracji Społecznej w Strzyżowie, Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Zawadce, Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzyżowie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej
w Różance, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie, młodzież z Zespołu Szkół w Czudcu
i Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie.

W konkursie na najpyszniejszy makowiec udział wzięło 15 kół gospodyń wiejskich z terenu gminy i powiatu strzyżowskiego: KGW Łętownia, KGW Żarnowa, KGW Żyznów, KGW Glinik Charzewski, KGW Gbiska, KGW Godowa i KGW Młodzież Godowa, KGW Grodzisko, KGW Glinik Zaborowski, KGW Dobrzechów, KGW Wysoka Strzyżowska oraz KGW Gogołów, KGW Huta Gogołowska, KGW Jazowa, KGW Oparówka, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie i Zespół Szkół w Czudcu. Konkurs miał na celu promocję dziedzictwa kulinarnego i kształtowanie świadomości mieszkańców w zachowaniu tradycyjnego stołu świątecznego, dekoracji oraz potraw.

Komisja konkursowa w składzie: Waldemar Góra – przewodniczący, Paweł Midura, Tomasz Garncarski, Małgorzata Skalska-Nieroda, Adam Witek, Marta Utnicka – protokolant, po degustacji prawdziwych pyszności, postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom równorzędne nagrody. Praktyczne upominki, które panie
z pewnością wykorzystają podczas przygotowywania tradycyjnych potraw, wręczali: Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra i jego zastępca Paweł Midura, Tomasz Garncarski – Wicestarosta Strzyżowski i Małgorzata Skalska-Nieroda, przewodnicząca Rady Powiatu Strzyżowskiego oraz Marta Unicka dyrektor BPGiM
w Strzyżowie i Grzegorz Tomaszewski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej.

Ważną częścią tego wydarzenia było wręczenie przez Burmistrza Strzyżowa aktów nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów”. Tę wyjątkową nagrodę otrzymało Strzyżowskie Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich.

- Tego wydarzenia i wielu innych nie byłoby, gdyby nie Stowarzyszenie, które zrzesza wszystkie koła z terenu gminy Strzyżów. Chcę podziękować, drogie Panie, za 15-letnią już działalność, za ogromną pracę, jaką wkładacie w upowszechnianie kultury i tradycji naszego regionu – podkreślał burmistrz Góra, wręczając na ręce wiceprezesa SSKW Marty Utnickiej akt nadania tytułu.

Kolejnym nagrodzonym tytułem „Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów” była Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania, która na rzecz mieszkańców gminy, środowisk wiejskich oraz przedsiębiorców działa już blisko dwadzieścia lat. – Czarnorzecko-Strzyżowska LGD obejmuje swoim zasięgiem obszar sześciu gmin: Strzyżów, Wiśniowa, Frysztak, Wojaszówka, Korczyna i Krościenko-Wyżne. Dziękujemy za podejmowane inicjatywy, za miliony złotych, które trafiły do gmin, organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych – mówił burmistrz Waldemar Góra wręczając nagrodę na ręce prezesa Marka Śliwińskiego.

W gronie nagrodzonych szacownym tytułem znalazło się także Towarzystwo na Rzecz Rehabilitacji Zdrowotnej im. Prof. Chrapkiewicza-Chapeville’a. – Towarzystwo niemal trzydzieści lat wspiera osoby potrzebujące, ułatwiając im powrót do zdrowia, poprzez m.in. prowadzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Na szczególne uznanie zasługuje działalność charytatywna oraz pomoc niesiona osobom wykluczonym społecznie
i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej - czytał w uzasadnieniu aktu burmistrz. Nagrodę w imieniu stowarzyszenia odebrała Alicja Kielar – członek zarządu.

Część oficjalna zakończyła się życzeniami spokojnych, zdrowych Świąt Wielkanocnych skierowanymi do wszystkich wystawców i uczestników wydarzenia.

Organizatorami Kiermaszu Wielkanocnego byli: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. J. Przybosia, Strzyżowskie Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich, Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz Zespół Szkół Technicznych, zaś fundatorami nagród Burmistrz Strzyżowa i Starosta Strzyżowski.
A. Kozioł
Kiermasz Wielkanocny
Kiermasz Wielkanocny

Do góry


Tadeusz Lutak ps. "PANCERZ" - opowieści wojenne - marzec 2024

Tadeusz Lutak ps.

Wojciech Grodecki spisał historię swojego dziadka, kpt. Tadeusza Lutaka To było piękne spotkanie z człowiekiem-legendą, 106-letnim kpt. Tadeuszem Lutakiem w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie. W piątek 15 marca br. zebrały się prawdziwe tłumy znamienitych gości, zarówno z gminy i powiatu strzyżowskiego, jak również całego regionu, by wziąć udział w promocji książki pt. „Tadeusz Lutak ps. PANCERZ. Opowieści wojenne" spisane i opracowane przez wnuka Wojciecha Grodeckiego. Ci, którzy przybyli tego wieczora do strzyżowskiej biblioteki, na pewno na długo zapamiętają to wydarzenie – Tadeusz Lutak
w doskonałej formie, pełen ciepła i właściwego sobie humoru wydobywał
z pamięci te trudne, ale też zabawne historie swojego niełatwego życia.

Zebranych przywitała dyrektor biblioteki Marta Utnicka, która w rozmowie
z autorem książki, a jednocześnie wnukiem bohatera Wojciechem Grodeckim, przybliżyła genezę powstania publikacji i pomysłu na jej wydanie.

- Przełomowym momentem, kiedy zainteresowałem się mocno historią dziadzia był 2009 czy 2010 rok, kiedy otrzymałem od niego książkę pana doktora Piotra Szopy „Armia Krajowa w Strzyżowskiem” i wtedy zacząłem baczniej słuchać dziadzia opowieści. Po pewnym czasie zrozumiałem, że warto je nagrywać – zaznaczył Wojciech Grodecki. – Najpierw były te nagrania, a później stwierdziłem, że tego wszystkiego jest za dużo
i warto byłoby to uporządkować. Ogromne wrażenie robiło na mnie wszystko, co dziadziu opowiadał – wyjaśniał wnuk bohatera książki.

W trackie rozmowy swoimi wspomnieniami z lat wojny dzielił się kpt. Tadeusz Lutak, który zachwycał bystrością umysłu i rubasznym dowcipem.

- W żarnowskiej grupie dywersyjnej byłem dowódcą. Ludzie szli spać, a ja po pracy, po całym dniu, wyciągałem karabin. W nocy, kiedy trzeba było iść na akcję, robiliśmy nawet 40 kilometrów na piechotę,
a rano trzeba było wstać do pracy. Pracowałem w szkole w Rzeszowie jako woźny – podkreślał „Pancerz”. - Byłem też gońcem generała Maczka, jeździłem motorem „Sokół” 600 z kolegą Tarczyńskim z Sanoka. Osiem miesięcy służyłem przy nim. W Kolbuszowej uratowaliśmy generała, ponieważ Niemcy na czołgach podjeżdżali do kamienicy,
w której przebywał. Wyprzedziliśmy Niemców i ostrzegliśmy naszych – opowiadał kapitan.

Z barwnych opowiadań „Pancerza” dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądała akcja obrony mostów Żarnowej czy prace przy budowie tunelu schronowego, podczas których zginęła grupa pracowników. Wśród tych trudnych
i smutnych historii z życia kapitana, mogliśmy także usłyszeć historie zabawne, opowiedziane z humorem
i swadą, jak ta o pociągu, na który bohater nieubrany, po nocnej akcji biegł, aby zdążyć do pracy.

Z uwagi na to, że pan Tadeusz uwielbia śpiewać, nie mogło podczas tego spotkania zabraknąć żołnierskich piosnek w jego wykonaniu, do których na harmonii przygrywał mu Wiktor Bochenek. Rozmowy przeplatane były także występami solistek Studia Piosenki Domu Kultury „Sokół” pod opieką instruktora Barbary Szlachty.

Na zakończenie wydarzenia Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra podziękował autorowi książki Wojciechowi Grodeckiemu za podjęcie się trudu spisania wspomnień dziadka.

- Dziękuję że poświęcił Pan kilka lat swojego życia, aby wspomnienia te, piękne i bohaterskie zachować. Dzięki tej książce historia kapitana Lutaka zostanie z nami na zawsze – podkreślał burmistrz.

Przy tej okazji Waldemar Góra wręczył także tytuł „Zasłużony dla Gminy i Miasta Strzyżów” dla Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna „Słowik” w Strzyżowie z okazji 15-lecia działalności organizacji
w Strzyżowie. Pomysłodawcą jej utworzenia był ówczesny burmistrz Marek Śliwiński. Przez lata działalności jednostka stała się ważnym partnerem strzyżowskiego samorządu w organizacji różnorodnych wydarzeń,
w tym w szczególności świąt narodowych. Poprzez kształtowanie postaw obywatelskich młodych ludzi, świadomości patriotycznej i społecznej odgrywa niezwykle ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia
z Gminy Strzyżów w duchu jedności i umiłowania Ojczyzny. Akt nadania tytułu oraz pamiątkowy grawerton odebrał obecny dowódca „Strzelca” Maksymilian Rojowski wraz z kardą wychowawczo-instruktorską.

W dalszej części spotkania nie zabrakło życzeń i kwiatów od władz powiatowych, przedstawicieli wojska, organizacji z terenu gminy Strzyżów oraz wielu innych znamienitych gości, w tym licznie przybyłych mieszkańców rodzinnej wsi kapitana Lutaka – Żarnowej.

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie, przy udziale: Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania, ze środków której wydana została publikacja, Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna „Słowik” w Strzyżowie, Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, Gminy Strzyżów
i Powiatu Strzyżowskiego oraz Strzyżowskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, które reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni.


Aneta KoziołTadeusz Lutak ps. "PANCERZ"
Tadeusz Lutak ps.

Do góry


Ferie w bibliotece - styczeń-luty 2024

Ferie z Bibloteką
Ferie zimowe w bibliotece 2024

Tegoroczny zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży w województwie podkarpackim przypadł na przełom stycznia i lutego. Pogoda bardziej przypominała wczesną wiosnę niż zimę, więc dzieci odpoczywające
w domach chętnie korzystały z oferty przygotowanej przez instytucje kultury.

Nasza biblioteka w pierwszym tygodniu ferii zaprosiła dzieci do przygody
z komiksem. Zainteresowani tematem uczestnicy zajęć mogli zapoznać się
z podstawowymi zasadami tworzenia komiksów, krok po kroku wcielić się
w autora obrazkowych historii, a finalnie stworzyć własną komiksową opowieść. Dzieci wykazały się sporą znajomością tematu, dużą pomysłowością w tworzeniu oraz umiejętnościami plastycznymi.

Drugi tydzień ferii to spotkanie z gwiazdami polskiego sportu. Rok 2024 ustanowiony został przez Sejm RP Rokiem Polskich Olimpijczyków, zatem zajęcia z dziećmi były znakomitą okazją, aby przybliżyć im zarówno genezę olimpiad jak również sylwetki niektórych polskich sportowców. Przygotowane prezentacje pozwoliły w obrazowy i interesujący sposób przekazać dzieciom wiedzę oraz ciekawostki z dziedziny sportu.

Podczas naszych zajęć nie zabrakło również wesołych, kreatywnych zabaw oraz sportowej rywalizacji
w trakcie zabaw ruchowych. Akcja ,, Ferie z biblioteką” zakończyła się Bajkowym Balem, który odbył się
w sobotnie przedpołudnie 10-go lutego. Licznie zgromadzeni miłośnicy tańca i wesołej zabawy przybyli punktualnie na godz.11- tą. Piękne bajkowe i filmowe przebrania uczestników podkreślały szczególny charakter tego sobotniego spotkania w bibliotece. Dzieci rozbawione przez Clownów chętnie brały udział w tańcach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Rodzice i opiekunowie również włączyli się do wesołej zabawy. Zdrowe przekąski pozwoliły uzupełnić kalorie spalone podczas pląsów. Czas wspólnej zabawy szybko minął. W pamięci pozostaną niezapomniane chwile, a zdjęcia z balu będą wspaniałą pamiątką.

Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach prowadzonych w czasie ferii, za wspólną zabawę podczas bajkowego balu, a rodzicom i opiekunom za umożliwienie swoim pociechom korzystania z zajęć prowadzonych w naszej bibliotece.
Iwona Bałchan
Ferie dzień 1 Fotorelacja
Postaw na komiks Ferie dzień 2 Fotorelacja
Postaw na komiks Ferie dzień 3 Fotorelacja
Olimpijski zawrót głowy Ferie dzień 4 Fotorelacja
Olimpijski zawrót głowy

Bajkowy Bal Fotorelacja
Bajkowy bal

Do góry


Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu”

Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu”

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w strzyżowskiej bibliotece

Dnia 25 stycznia 2024 roku (czwartek) w Bibliotece w Strzyżowie (dawna synagoga) odbyła się kolejna edycja cyklicznego spotkania kulturalno-historycznego z okazji Dnia Judaizmu w Kościele katolickim oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku hasłem przewodnim imprezy było: „Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu”. Impreza – jak każda, obecnie już 12. edycja – została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzyżowskiej
i Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta w Strzyżowie.

Rozpoczęcie zostało zaplanowane na godzinę 17., ale goście zaczęli pojawiać się już wcześniej (mimo świetnego przygotowania Biblioteki na tę uroczystość przez pracowników, wolne krzesełka i stoliki dla wszystkich wcale nie były takie pewne po ubiegłorocznym sukcesie i olbrzymim zainteresowaniu mieszkańców Strzyżowa). Na gości czekały już przysmaki
z kuchni żydowskiej, przygotowane przez pracowników biblioteki, np.: ciastka z makiem (hamantaszki), kugiel z rodzynkami, bajgle z humusem, sałatka jarzynowa, chała z masłem i inne pyszności. Spotkanie było podzielone na dwie części (moduły), przedzielone i niezwykle ubarwione utworami, śpiewanymi
i recytowanymi przez artystów ze Studia Piosenki Domu Kultury „Sokół”, pod kierownictwem pani Barbary Szlachty.

Część pierwsza rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor biblioteki Martę Utnicką. Cieszy, że wśród zaproszonych gości, oprócz władz samorządowych i przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń, byli goście ze społeczności żydowskiej aż z Warszawy, oraz profesor UR p. Wacław Wierzbieniec, zajmujący się w pracy naukowej tematyką żydowską. Media reprezentowali red. nacz. „Wagi i Miecza” p. Urszula Curyło oraz Polskie Radio Rzeszów i Internetowa Telewizja „Południe”. Jednak najbardziej nas, jako pracujących „pro publico bono”, cieszył liczny udział mieszkańców Ziemi Strzyżowskiej.

Wszystkie utwory śpiewane były tematycznie związane z postaciami wybitnych Żydów polskich albo przez autora słów, albo kompozytora, albo oryginalnego wykonawcę. Należy podkreślić artyzm, swobodę sceniczną
i piękne głosy wykonawców: Alicji Jaworek, Aleksandry Sienkowskiej i Bartłomieja Piwowara. Pan Leszek Majewski, w dalszej części programu, uraczył widzów mądrym i dowcipnym monologiem autorstwa Jonasza Kofty. Kolejnymi punktami uroczystości były: referat prezeski Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzyżowskiej Agaty Gadziały, pod tytułem „Zarys dziejów Żydów w Polsce” oraz prezentacja autorki scenariusza całego spotkania Marzeny Łąckiej - „Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu”.

Część druga była poświęcona czterem wybitnym postaciom, o których można śmiało powiedzieć, że były zarówno Polakami, jak i Żydami. Byli to Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Stanisław Lem i Tamara Łempicka. Lektorzy, recytatorzy i aktorzy starali się w ciekawy i różnorodny sposób zaprezentować życiorysy tych postaci, ich twórczość oraz anegdoty związane z tymi wspaniałymi poetami, pisarzami i malarką. Były zatem przedstawiane historie z ich życia, czytane i recytowane fragmenty wierszy i utworów, a także cytaty bohaterów o sobie samych. Poza tym w tle wyświetlane były prezentacje na ich temat, a także fragmenty (lub całość) piosenek ich autorstwa, a nawet oryginalne, autentyczne wypowiedzi twórców. Wszystko co działo się na scenie musiało się podobać, gdyż było to zarówno ciekawe, dowcipne, jak i pouczające.

Niżej podpisany również wziął udział w uroczystości, jako lektor w trakcie opowiadania o Brzechwie
i Tuwimie. Cieszę się, że mogłem wystąpić wspólnie z miłośniczką Tuwima panią Stanisławą Kucab i Marzeną Łącką (jak można było się przekonać fascynatką Lema). Poza nami udział wzięły panie Iwona Bałchan
i Dominika Szetela (która wcieliła się w postać niezapomnianej Tamary Łempickiej) oraz Gabriel Gąsior, Jacek Łącki, Sebastian Uram i Adam Woda (który był również odpowiedzialny za sprzęt i nagłośnienie, razem
z panem akustykiem z DK Leszkiem Drygasiem). Wiersze Tuwima i Brzechwy pięknie recytowały najmłodsze uczestniczki – Nikolka Banaś i Karolinka Petrycka-Skwierz.

Uważam, że ta cykliczna impreza to świetna okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, czegoś się nauczyć, rozweselić i przeżyć miłą odmianę od codziennej rutyny. Cieszę się, że Biblioteka i Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzyżowskiej znów połączyły siły i dzięki temu udało się stworzyć tak wartościowe przedstawienie, pozbawione politycznych konotacji, prezentujące po prostu wspólną, barwną historię dwóch Narodów. Sądząc po reakcjach i późniejszych komentarzach publiczności było warto. I choć kosztowało to wszystkich sporo pracy i stresu – poświęcanie sił i czasu na takie inicjatywy zawsze ma sens. Liczę na kolejne edycje, być może znów zostanę zaproszony do udziału, a jeżeli nie pozwoli na to czas lub zawodowe zobowiązania – z pewnością postaram się pojawić jako widz i będę mocno trzymał kciuki za powodzenie tego wspaniałego przedsięwzięcia.


Jerzy Dubiel
Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu” Fotorelacja
Żydzi polscy. Wieki we wspólnym domu”


WideorealacjaDo góry


STRONA GŁÓWNA   |   GODZINY OTWARCIA   |   AKTUALNOŚCI   |   KATALOG ON-LINE


Copyright © 2004-2018 Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie
Realizacja: Paweł L.

Do góry